JIM2016

Tulemused JIM2016

Igamehe maratoni viiene- tore (keha) kultuuriüritus.


"Loosiauhind leidis ka seekord mind üles, nii et ega ma ei kurda tegelikult! Selline muhe külajooks on, mille teevad eriti armsaks need kohaliku rahva poolt omal initsiatiivil üles seatud lisajoogipunktid. Ma olen elus palju maratone jooksnud aga see on täiesti unikaalne kohalik kultuurinähtus mille peaks UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse kandma koos Võrumaa suitsusauna, üldlaulupidude ja Kihnu hülgeküttidega!"


See lause on fb avarustesse paisatud Reigo Lehtla poolt, kes selleaastasel igamehe maratonil saavutas 42,2km distantsil III koha. See iseloomustab üsna täpselt maratonipäeva õhustikku raja ääres ja kui sinna lisada veel võimlemisgraatsia ning Viisitiimi laulujaks, siis ongi tegemist ühe ülevalla kultuuriüritusega sportlikul moel.


06.08 joosti Järvakandi alevi tänavatel taaskord IGAMEHE MARATONI ja sel korral juba juubelihõngulist V korda. Ilm oli hommikul ilusavõitu ja kenaks jäi ta kogu päevaks. Stardijoonele kogunes 129 liikumisharrastajat, kellel kõigil selleks päevaks oma enda seatud eemärk. 35 jooksjat olid end üles seadnud maratoni (42,2km) distantsile ja omasid ka ,õnnestumise korral, võimalust heidelda auhindadele. Siinkohal tuleb ära märkida, et sel päeval sai maratoni kirja koguni 40 jooksjat. See tähendab, et ka 5 igamehe arvestuses alustanut suutsid lõpuks läbida 10 ringi ja nii mõnigi neist suisa esimest korda. Maratoni arvestuses said kindla võidu, koos raja rekordiga, Margus Luhtoja (2:47.41) ja Klaarika Kuusk (3:14.47). Meestest järgnesid Andres Seppel (3:15.00) ja Reigo Lehtla (3:16.29) ning naistest Ulvi Lond (3:55.33) ja Maarika Roopärg (4:00.37). Eraldi arvestust peeti ka Raplamaa MV raames ja siin sai meeste arvestuses I koha Janno Juhkov (Järvakandi Wellod- 3:38.55), II koha sai Martin Herem (Järvakandi Wellod- 3:55.02) ja üllatuspronksi Lauri Preimann (Järvakandi- 4:03.26). Naistest saavutas esikoha Anu Lillemägi (Hõreda), kes oma esimese maratoni läbis ajaga 4:43.43. Teine oli mullune meister Reelika Laes (Rapla- 5:08.35).


Oma esimese maratoni lõpetas peaaegu koduväravas Margus Viet (4:17.58). Lisaks läbisid kodualevis maratoni veel Marek Varblane, Toomas Dettenborn, Erki Lillemägi ja Margus Sepp- kokku 8- pole paha.


Kõiki osalejaid said finišis kaela spetsiaalse medali ning diplomi, lisaks sooja suppi ja kuuma sauna ning janutäie karastusjooki. Õnnelikele naeratas ka õnn ning nad said veel lisaks loosiauhinna, rääkimata maratoni edukamatest, kelle auhinnafond oli igati kobe. Veebilehe Marathon100.com (loe lehelt igamehe maratoni tagasiside) andmetel oli jooksjate tagasiside igati positiivne ja koondpunktide põhjal hinnati seda tänavuste üleriigiliste rahvajooksürituste reas suisa teise hindega- see igati tore, aga paneb järgmisel aastal veelgi rohkem pingutama. Ürituse vedamise on enda kanda võtnud ja jätnud Järvakandi Wellod, kuid ilma abilisteta ei tee palju ära. Siinkohal suured tänusõnad kogu alevi rahvale, kes oma aitasid kaasa elada ja katsid nii mõnegi toreda toidulaua raja ääres. Tublid olid kõik vabatahtlikud abilised, ilma kelleta jääks meie käed väga lühikeseks. Suured tänud K(N)OBEDAD KINTSUD ja VIISITIIM, kes tõid üritusse suure portsu kultuuri. Wesico pani välja auhinnad, Järvakandi vald toetas spordiklubi Kalevit materiaalselt, Järvakandi Kool küttis sauna, COOP kattis laua jooksu ajal ja Toidutare peale jooksu, Rapla maakonna Spordiliit toetas meistrivõistluste läbiviimist. Kõige suurem tänu osalejatele ja loodame, et nii mõnigi, kes seekord veel rajaääres ergutas, on järgmisel korral juba teistega koos ringil. JIM VI joostakse juba 12.08.2017, hakkame harjutama..Autor: Margus Sepp