JIM2018

Tulemused Video (Indrek Oper) (youtube) Fotod (Sandra Herem)

JIM VII ületas ootused

11.augusti hommikul kogunes Järvakandi Toidutare lähistele taas kenake hulk liikumishuvilisi inimesi, et osa saada VII Järvakandi Igamehe maratonist ja osalejaid sel korral ikka jagus. Kuigi ametliku ajamõõtja protokollis on kirjas, et justkui oleks osalenud 196 liikumisharrastajat, siis tegelikult oli stardis 218 inimest. Nimelt ei olnud korraldajad valmis selleks, et viimasel hommikul tuleb registreerida veel pea 100 osalejat ja nii tekkis olukord, kus paarikümnele inimesele ei jätkunud lihtsalt kiipe. Inimesed olid nõus rajale minema ilma numbrita ja aega kirja saamata- peaasi, et saaks teistega koos nii ägedal üritusel osaleda. Nendest 218 st (mis on loomulikult ka osalejate rekord, eelmine 180) läbis täispika maratoni 37, mis on viimaste aastate keskmine .Maratoni stardis olid ka raja rekordi omanikud ja nii võis salamisi oodata ka uute rekordite sündi. Naiste arvestuses saavutas neljandat korda esikoha Klaarika Kuusk, kelle aeg 3.21.53 jääb küll raja rekordile (3:14.47 ja kuulub Klaarikale 2016 a) alla, on siiski väga korralik ja andis üldarvestuses kõrge viienda koha. Nii Klaarika, kui ka meeste võitja Margus Luhtoja olid pikalt rekordi graafikus, kuid oodatust soojem ilm tegi lõpuringid raskemaks ja meeste võiduaeg 2:50.42 jääb rajarekordile alla kolme minutiga. Meest arvestuses saavutas II koha Allan Peeter Jaaska (3:05.02) ja III koha Erkki Etverk (3:17.45).Naiste arvestuses saavutas II koha Siiri Pilt (3:41.02) ja III koha Liina kesamaa (3:44.17).Kui maratoni läbijatel oli aega rohkem ja nendega oli ka lihtsam, siis alati on kõige kriitilisem just võistluse esimene osa, kus stardis just lõviosa neid jooksjaid, kelle eesmärgiks läbida just 1-2 ringi (tegelikult ju 4,2- 8,4km, mis pole sugugi niisama jalutuskäik). Vaatamata sellele, et stardis oli rohkelt sebimist ja osad jooksjad said joosta nö oma lõbuks, sujus kõik isegi ootamatult ladusalt.Kõik autasustamised said jooksvalt läbi viidud, suppi jagus ja kõik osalejad said ennast ka alevi saunas puhtaks pesta. Selle kõige taga on loomulikult suur vabatahtlik pingutus, eelkõige jooksuklubi Järvakandi Wellod poolt, aga ka terve päeva abiks olnud kohtunikelt. Loomulikult on vaja järeldusi teha ja üht-teist saab parandada, et tuleval aastal oleks jooksjate emotsioon taas väga kõrge. 

Rääkides veel rajast, siis 4,22km ring kulgeb alevi tänavatel ja kõik tähtsamad kohad jäävad ka raja äärde. 4,22km selle pärast, et oleks võimalik läbida kümne ringiga täismaraton (42,2km), kõik ülejäänud ringide läbimine läheb IGAMEHE MARATONI arvestusse ja siiani ei ole keegi lõpetanud pärast üheksandat ringi, kõik ülejäänud variandid on olemas. Ja selle jooksuringi teevad eriti ägedaks  isetekkelised joogi/söögi/kultuuri jne punktid raja ääres.


Just need punktid on jõudnud jooksjate südamesse ja tänu nendele on siia ka tagasi tuldud. Sel korral oli jooksjatele toeks ka 5 muusikapunki rajal, mis samamoodi andsid jooksjatele lisaenergiat. Siinjuures tänusõnad ettevõttele  OÜ Partyservice!

Lisaks Igamehe maratonile peeti arvestust ka Raplamaa MV arvestuses. Stardis 12 meest, kellest lõpuni tuli 9. Meistriks krooniti esmakordselt Ahti Nuga , kes saavatus maratoni üldjärjestuses tubli IV koha (3:17.55), mis on ka maakonna MV rekord. II koha saavutas Marek Varblane (3:49.57) ja kolmas oli Lauri Preimann (4:00.16).
Naistest saavutas kuldmedali Sandra Šefer, kes oma elu esimese maratoni läbis ajaga 4:16.20 , mis tähistab ka uut meistrivõistluste rekordit. Sel aastal oli ka korralik maratoni järelpidu " JIM ROKIB". Seal sai aetud törts spordijuttu ja kuulatud nelja kohaliku bändi emotsionaalseid esinemisi, kus ei puudunud ka laulud spordist ja esmaettekandele tuli ka lugu "IGAMEHE MARATON", mille esitas Järvakandi Kooli õpetajate ansambel "Zeniil".

Tänud siinjuures kõikidele , kes üritusele õla alla panid- AITÄHH ja erilise kummarduse teevad korraldajad jällegi alevirahvale, kelle kaasa elamine ja joogipunktide melu viidi siit taas laia ilma laiali. Suurimad toetajad olid Kehtna Vallavalitsus ja ehitusfirma Wesico.

Ja muidugi oli sel korral platsis ka VIISITIIM, kes võttis sel korral oma tiiva alla ka WELLOD ja koos esitati ka üks päevakohane sportlik meestelaul.JIM VIII toimub juba 10.08.2019- RAJAL NÄEME!