JIM2021

Tulemused Video Wellod finišh (Youtube) Fotod (Heivi Äärma)

X KORDA JIM- ELAGU JIM!

Elame segasel ajal, mis ehk kunagi tagasi vaadates veidi veidergi. Kuna koroona olukord keeruline, siis peeti X Järvakandi Igamehe Maraton uuenenud reeglite valguses, kus käis vilgas tõendite kontroll ja umbes kolmekümnel osalejal tuli stardialasse pääsemiseks teha ka kiirtest- õnneks osutusid kõik negatiivseks. Mõned osaleda soovijad olid ka kurja tõve küüsi jäänud, aga nemad olid ka kenasti kodus.. Oli ka neid. kellele antud olukorra reeglid ei sobinud ja ka nende jaoks me osalemise võimalust ei leidnud.


See selleks ja nüüd asja juurde.

Ennem starti sai näha rühmvõimlemise kõrgemat pilotaaži ja graatsiast puudust ei olnud- puhas kuld.


Elevust tekitas ka traditsiooniline loosiauhindade jagamine. Seekord sai juba stardis õnnelikust 15 osalejat.

11.00 START!


Järvakandi Igamehe maratonil, kus osavõtjad võivad läbida 4,2 km pikkust jooksuringi soovitud arv kordi, on kavas ka üks kindel distants, 42,2 km pikkune maraton. Maratonirajal oli parim Margus Luhtoja, kes teenis esikoha tulemusega 2.46.50. Luhtoja on nüüd neljakordne võitja ja jooksis ka enda parima JIMi aja, rajarekord jääb veel viie minuti kaugusele.


Teise-kolmanda koha said kaks venda: Ahti Nuga pälvis uue isikliku rekordiga 2.52.06 teise ning Silver Nuga samuti uue isiklikuga 3.03.08 kolmanda koha. Silver ja Ahti saavutasid kaksikvõidu ka Rapla maakonna MV raames ja Ahti joostud aeg on ka võimas MV- rekord. Kolmas koht läks kohalikule noormehele. Kristo Kivisild lõpetas oma elu teise maratoni ajaga 4:15.34


Naistest oli kiireim oma 99nda maratoni lõpetanud Siiri Pilt (3.42.55), kellele järgnesid Ritve Reinumäe (4.06.08) ja Ulvi Lond (4.19.51).


Rapla maakonna MV arvestuses sai Ritve esikoha, olles seekord ainuke julge kogu suure maakonna peale- tubli!

Maratonidistantsi 22ndana lõpetanud Erki Lillemägi läbis täna Järvakandis oma sajanda maratoni, temast sai alles 30s eestlane, kes läbi aegade selle verstapostini on jõudnud! Pole paha, mis!


See hooaeg on näidanud, et hobimaratonijooksjate arv on vähenenud ja nii oli ka seekord 10 ringi läbijaid 28. Kokku sai tulemuse kirja 200 liikumishuvilist + 3 koera, mis on antud olukorras pigem positiivne.


Huvitav fakt- I JIM 20 osalejat, X JIM 200 osalejat…

Kõik liikujad said seekord kaela klaasist medalid (nagu koha staatus ette näeb), diplomi, kosutava karastusjoogi, maitsva supi ja kuuma sauna. Õhtul ootas kõik meeleolukas maratonipidu, kus sai törts spordijuttu aetud ja kuulatud Järvakandi hetke kuumemaid bände.


Ja loomulikult ei saa märkimata jätta Igamehe Maratoni firmamärki- kohalikud isetekkelised söögi-, joogi-, ergutus-, kastmis-, muusika- ja meeleolu punktid raja ääres- TE TEGITE SEDA JÄLLE, SUURED KUMMARDUSED TEILE KOGU JOOKSUPERE JA KORRALDAJATE POOLT!


JJärvakandi Wellod tänavad kõiki, ilma kelleta IgaMehe Maraton ei oleks see, mis ta on: Wesico, Kehtna vald. Toidutare, saun (Lembit), Jaanus ja Mikk (pidu) ning LOOMULIKULT KÕIK VABATAHTLIKUD ABILISED!!! AITÄHH!

Tulemused ja pildid on nähtaval meie kodulehel: www.jim.ee

25.09 saab aga ennast proovile panna juba Terviserajal, kus toimub TIMM III, ehk Tupiku IgaMehe MaastikuMaraton.Rajal näeme