JIM2023

Tulemused Fotod (Heivi Äärma) Marathon 100 artikel Raplamaa IX MV maratonijooksus 2023 - Tulemused

Kiibipuudus = uus osalejate rekord...

… ja mitte väike! Kui mullu oli osalejaid stardis rekordiliselt 233, oli loota, et ÄKKI tuleb sel korral 250 täis. Korraldajate eesmärk pole iseenesest alevit jooksjatest lõhki ajada, aga 250 osalejat tähistaks, et JIM ei ole enam n-ö väike (marathon100.com mõõdupuu järgi), vaid juba keskmine. Tegelikult me ju teame, et meie väikese alevi jaoks on ta juba ammu SUUR!


Elevust tekitas jällegi stardieelne loosiauhindade jagamine. 12.08 oli rajal 269 liikumissõpra, neist maratonidistantsil (42,2 km) 39 jooksjat. 21,1 km (poolmaraton) ja rohkem võtsid lisaks 10 ringi läbijatele jalge alla veel vähemalt 68 liikujat (neist rohkem kui pooled olid järvakandikad!).


Tore, et kohalikud liikujad murravad igal aastal piire ja sel korral tegid koduõuel oma elu esimese maratoni Piret Ansip ja Kristen Kontaveit – APLAUS!


14.07.2012 (1 pilt ja kõik jooksjad, abilised ning Viisitiim ühe pildi peal)

Kui me korraldajatena oleks 2012. a (siis toimus esimene JIM) julgenud pakkuda, et 11 aasta pärast on Järvakandis 22 tegutsevat maratonijooksjat ja nendest tervelt 11 on oma esimese maratoni läbinud just JIM-il, siis oleks meid arvatavasti seenele või kaugemalegi saadetud.


12.08.2023 (stardikoridorist 28 pilti, kuhu mahuvad ainult liikujad… Kuhu edasi?)


Rivi kisub päris pikaks.


21,1 km ja rohkem on selle ajaga läbinud juba tublilt üle 100 (selle aasta andmed veel kinnitamata) järvakantlase (siia on arvatud kohalikud elanikud, kooli vilistlased, kõik, kes siin õpivad, töötavad või on kohalike spordiklubide liikmed – ühesõnaga need, kes ennast niimoodi tunnevad). Nüüd on nii ja Wellod on enese teadmata andnud inimestele võimaluse enda piire kombata, mis iseenesest on ju väga äge. Lisades siia veel noored, lõbusad seltskonnad ja ka Eesti tasemel jooksjad, siis ongi koos mõnus kompott nimega JIM. Kuigi liikumisürituse peaesinejad on ikka jooksjad, siis suuresti annavad päevale näo alevirahvas ja külalised ning eriti need fantastilised energia/söögi/joogi/meelelahutuspunktid. Teie olete need, kellest külalisjooksjad kõige rohkem kaasa võtavad ja üle riigi pajatavad. Järjekorras:

Kurisoo kastmispunkt


Reena kohvik


Algrete/Ansipite perepunkt


„Pässi“ diskodušš


Eriku üllatuspunkt „VT“, toredad neiud pingil vikerviisidega (pilti kahjuks pole) ja Aliisi noorte kaevukülmad veed


Loomulikult oli avatud ametlik TP (toitlustuspunkt, kus sai ka piisavalt juua ja jahutust)


Kogu rada oli kaetud ka muusikaga, neljas kohas oli selle eest hoolitsenud Partyservice (tänud Martin ja Sander Heremile).

Kui nüüd sportliku poole peale minna, siis kõik, kes olid registreerunud IGAMEHE distantsile, võtsid mõõtu iseenda ja kogutud kilomeetritega. Tõsine heitlus esikohtade ja auhindade pärast käis aga maratonidistantsil. Meeste arvestuses andis seekordne jooks uue võitja. Silver Nuga sai oma esimese võidu väga hea ajaga 2:46.00, ületades vaid 8 sekundiga eelmise aasta võitja aja, kelleks oli vend Ahti Nuga ning kes seekord leppis teise kohaga (2:59.32). Kolmas oli Allan-Peeter Jaaska (3:08.27).


Naised näitasid ka tublit minekut ja esikoha napsas seekord Ritve Reinumäe (3:45.51), Siiri Pilt jäi maha täpselt kolme minutiga (3:48.51), kolmas oli Kadi Ruut (4:22.20).


Selgitati ka Raplamaa meistrid: meeste hulgas saavutasid kaksikvõidu vennad Silver ja Ahti Nuga, kolmanda koha saavutas Marden Nõmm (3:45.18). Naistest tuli samuti topeltvõiduga toime Ritve Reinumäe, maakonna hõbemedali võitis oma avamaratoni jooksnud Järvakandi oma tüdruk Piret Ansip (5:31.51).


Järvakandi Wellodest sai seekord parima tulemuse Margus Viet (maraton nr 76 ja 21 koht ajaga 4:13.59), maratoni said kirja veel Ragnar Kobin, Martti Raavel, Toomas Dettenborn, Erki Lillemägi (maraton nr 107) ja Margus Sepp, kellele oli see ilus ümargune 100. maraton (Eestis läbi aegade 38. 100 maratoni läbija). Erki ja Toomas on endiselt ainsad, kes on läbinud kõik 12 JIMi.


Wellod ei jätnud tegemata ka traditsioonilist ETTEASTET, mis oli päris pikk ja ettesuunaga!


Ürituse peakorraldaja Järvakandi Wellod (Spordiklubist Kalev välja kasvanud jooksuklubi on saanud sõpru juurde ja on tänaseks juba saunaklubi austavas staatuses) tänavad eelkõige kõiki vabatahtlikke abilisi ja teisi toetajaid: Wesico tagas maratoni esikolmikule kinkekaardid Rademarist, supi keetis Toidutare, jooksu ajal aitas jooksjate söögilauda katta Kandi pood, peolaua kattis Jerwencato bistroo, sauna küttis Järvakandi Kool, diplomid disainis Heivi ja sebis Siim Rostin, klaasist medalid ja auhinnad aitas Klaasistuudiost muretseda Kehtna vald, auhinnalauda aitas kõvasti kobestada Peeter Silde, Cinema „joonistas“ uue stardi/finišiplagu, maratoni järelpeo pani püsti Jaanus Randla, fotod tegi suure innuga Heivi Äärma (ülejäänud piltidel ongi Heivi teisel pool kaamerat) ja jutulõnga ketras kogu päeva jutlustaja Mustikas (Andres Elmik), järjekordselt ei pääsenud rajale Eha ja Ülle. Ratta-Risto tegi jällegi 10 ringi kõige ees. Rajajulgestus töötas nagu kellavärk. Aega võttis Antrotsenter. Kõiki asju ajas Martin . SUURED TÄNUD!


Toidutare


diplomid disainis Heivi


Siim Rostin


auhinnad aitas Klaasistuudiost muretseda Kehtna vald


Cinema „joonistas“ uue stardi/finišiplagu


Jaanus Randla


Heivi Äärma


Jutlustaja Mustikas (Andres Elmik)


Eha ja Ülle


Ratta-Risto ja rajajulgestus


Antrotsenter


Martin


Maratoni järelpeost võiksid muusikaspetsid pajatada pikemalt, aga 5 kohalikku bändi ja 6 tundi elavat muusikat


(ESTRAAT – päeval rajal, õhtul laval v.a Jaanus, kes oli laval 48 h järjest) + korralik diskomöll otsa – no pigem ikka juba muusikafestival „RABAJIM“… ja milline publik!!!


JIM-i koomiks…

Millal suppi juba annavad? Oigu om! Tark ei torma…

Kuhu need onud jäävad? Või ootavad UFO-sid…?


…kes jälitavad liidrit.


JIMi kõige häälekam kaasaelaja!


Ainuke välismaalane, Hiroyuki Hesegawa Jaapanist läbis 42,2.


Ukraina vabaduse toetuseks jooksis Järvakandi koolipoiss Nikita, kes pärit sõjakoldest. Teda tunnustas Martin, kes teab Nitita muret eriti hästi.


Margus läbis oma sajanda maratoni, olles Eestis selles arvestuses 38. Erki sai sellega hakkama 30ndana. Margus on oma trepikojas selles arvestuses I, oma korteriühistus II… Selline tase! II on ta ka Järvakandis, Kehtna vallas ja Rapla maakonnas. I on Erki, kes kolmas? Margus Viet, kas 2024?


RAJAL NÄEME!

23.09.2023 – TIMM V

10.08.2024 – JIM XIII